10 najważniejszych powodów dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki

person Opublikowane przez: Aneta Kazanowska W: comment Komentarz: 0 favorite Hit: 1393

Coraz częściej możemy przeczytać w kolorowej prasie o naturalnych kosmetykach, które są skuteczne i bardziej dostępne zarówno w Internecie, jak i w sklepach tradycyjnych. Moda na kosmetyki naturalne nie przemija, a dla wielu z nas stała się sposobem na zdrowe życie. Co wpływa na ciągle rosnące zainteresowanie ekologicznymi kosmetykami? 

Poznaj 10 najważniejszych powodów:

1. Minimalistyczny skład INCI

Czy naturalny kosmetyk musi posiadać długą listę składników? Zdecydowanie nie. Istotniejsze od długiej listy składników w kosmetyku jest ilość i jakość głównych produktów. O skuteczności produktu świadczy bowiem ile w produkcie zostało użytych składników aktywnych takich jak masła, oleje, dodatkowe substancje aktywne i na której pozycji listy INCI się znajdują - czym wyżej, tym większa ilość danego składnika została użyta w kosmetyku.

2. Czytelny skład NICI

Nie sztuką jest kupić kosmetyk którego składu nie rozumiemy! Rzadko kiery znajdziemy konwencjonalny którego skład INCI jest dla nas zrozumiały. Etykiety kosmetyków ekologicznych są przedstawione w zrozumiały sposób, tak, aby docierały do każdego konsumenta. Inaczej pisząc - kupujmy produkty, których skład jesteśmy wstanie zrozumieć. To zdrowy nawyk.

3. Bezpieczne składniki

Jednym z podstawowych założeń ekologicznych kosmetyków jest stosowanie nieszkodliwych składników, w większości akceptowanych przez EcoCert. Pamiętajmy, że w konwencjonalnych kosmetykach używane są produkty zatykające pory, wysuszające skórę i naruszające naturalną barierę skóry. Do takich substancji należą parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i, oleje mineralne. W ekologicznych kosmetykach takich substancji nie znajdziemy, co oznacza, że nasza skóra jest bezpieczniejsza.

4. Jakościowe składniki

Składnik składnikowi nie równy! W naturalnych kosmetykach, wykonywanych ręcznie, często na zamówienie klienta, spotkamy się z dobrej jakości składnikami, które na świeżo zostają użyte do naszego produktu, a nie tygodniami stoją w magazynie zanim trafią do kosmetyku.

5. Mniejsze ryzyko podrażnień skóry

Mniej chemicznych substancji oznacza mniejsze ryzyko wystąpienia wysypki czy zaczerwienienia po stosowaniu kosmetyku. Kosmetyki naturalne są przyjazne skórze ze względu na stosowanie łagodnych i naturalnych substancji myjących, emulgatorów i zapachów.

6. Dbanie o środowisko i zwierzęta

Kosmetyki ekologiczne nie są testowane na zwierzętach, a do ich produkcji i wysyłki używane są wyłącznie materiały pochodzenia ekologicznego z recyklingu (etykiety, opakowania). A same produkty często testowane są w pierwszej kolejności na właścicielach marki, co dodatkowo zwiększa ich wiarygodność.

7. Hand-Made, czyli dbanie o szczegół

Świeżę, ręcznie robione, ekologiczne kosmetyki, przygotowywane specjalnie na Twoje zamówienie! Czego może chcieć więcej Twoja skóra :) Tak właśnie działa w wielu firmach ECO przemysł kosmetyczny.

8. Uniwersalność zastosowania

Kosmetyki ekologiczne mogą być stosowane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, są w większości uniwersalne i tak samo skuteczne u obu płci. Co więcej, są to kosmetyki, które mogą być często stosowane przez całą rodzinę. Pozwala to zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i przestrzeń w łazience :)

9. Dostępność

Kiedyś panowało przekonane, że kosmetyki naturalne są dla wybranych - trudno dostępne i drogie. Dzisiaj ta teoria nabiera nowych wymiarów - ekologia dostępna jest w zasięgu ręki, w Internecie i w sklepach stacjonarnych, a ceny dostosowane do portfeli różnych Klientów.

10. Skuteczność

I na koniec najważniejszą zaletą kosmetyków naturalnych jest ich skuteczna pielęgnacja! Na efektywność mają głównie wpływ aktywne substancje roślinne, stanowiące podstawę ekologicznych produktów, które zamiast blokować pracę gruczołów łojowych, usprawniają ją. Nie podrażniają naturalnej bariery ochronnej skóry, lecz ją wzmacniają. Nie tworzą na skórze warstwy zatrzymującej wilgoć, lecz wiążą wodę w komórkach i chronią skórę przed jej odparowywaniem. Kosmetyki naturalne są skuteczne i chociaż często na efekty ich działania trzeba trochę zaczekać, to warto to zrobić i dać szansę skórze. .

Comments

Leave your comment