Theme Option

Theme
Custome Color 1
Custome Color 2
Box-Layout
Background Pattern

Custome background also available in admin.

Background color
Menu Sticky

Teraz robimy już tylko to, co sprawia nam radość;-)

HelloECO to polska firma, tworząca naturalne, ekologiczne kosmetyki o prostym, krótkim i zrozumiałym składzie.

Przyjazne dla skóry. Przyjazne dla środowiska. Bez kompromisów, bez tanich wypełniaczy, bez drogi na skróty.

Bez syntetycznych konserwantów bo można lepiej, inaczej, zdrowiej i bezpiecznie.

Takie podejście daje szansę naszej skórze być nareszcie w dobrej kondycji.

Chcemy nauczyć Ciebie jak świadomie wybierać kosmetyki, jak czytać ich składy, jak nie ulegać pokusie pięknego opakowania i cudownych obietnic.

I właśnie z chęci poszukiwania dobrych rozwiązań ekologicznych, inspirowania i dzielenia się wiedzą, stworzyłyśmy HelloECO.

Teraz robimy już tylko to, co sprawia nam radość;-)

Aneta Kazanowska i Agnieszka Sobczyńska-Damaszk

Nasze motto i myśl dla Ciebie:

Daj skórze odpocząć. Wybieraj mądrze. Zrób to dla siebie:-)

Naturalne ekologiczne kosmetyki

Nasza marka powstała z tęsknoty za zdrowymi, prostymi i nareszcie skutecznymi kosmetykami, które odpowiadają potrzebom naszej skóry i są jej przyjazne. Są przyjazne także dla środowiska. HelloECO to marka naturalnych, ekologicznych kosmetyków, nie znajdziesz tu parafin i olejów mineralnych, SLS-ów, parabenów, PEG-ów, talku.

Wiemy co do nich dodajemy a czego być w nich nie powinno.

Tworzone ręcznie ze świeżych i naturalnych substancji

Tworzymy je ręcznie, z naturalnych substancji, które świadomie dobieramy. Wykorzystujemy tłoczone na zimno i nierafinowane oleje, które są w stanie dostarczyć najwięcej witamin i substancji odżywczych. Najlepsze oleje to te z roślin z certyfikowanych upraw, zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe i naturalny filtry UV. Dzięki nim nasza skóra ma szansę być w dobrej kondycji.

Prosty, krótki i zrozumiały skład kosmetyku

Naszą ideą jest minimalizm kosmetyczny, wierzymy, że mniej znaczy lepiej dlatego używamy krótkiej listy składników, bez tanich wypełniaczy. Stąd też tworzone przez nas kosmetyki są bardzo wydajne, wystarczy niewielka ilość by zaspokoić potrzeby skóry.

Z otaczającego nadmiaru warto świadomie wybierać - dlatego każdy skład na naszym opakowaniu (tzw. INCI), który wymogiem prawa jest po łacinie, tłumaczymy w zrozumiały i jasny sposób. Dzięki temu każdy kto weźmie do ręki nasz kosmetyk będzie w stanie zrozumieć co w nim jest. Jeśli nie rozumiesz co jest w składzie kosmetyku - po prostu nie kupuj go.

Nasze zobowiązania - tak działamy:

Opakowania:

Część naszych opakowań jest szklanych (butelki), część plastikowych (PET). Świadomie nie zdecydowałyśmy się na szkło tam, gdzie jest to niebezpieczne (słoik może się pobić a drobinki szkła trafią do produktu). Szkło nie jest w pełni ekologicznym surowcem; trudne i kosztowne w recyklingu, wysokie, nieefektywne zużycie wody.

Jesteśmy w procesie poszukiwania producenta opakowań z materiałów recyklingowanych (bioPET). Jeśli jesteś takim producentem;-) skontaktuj się z nami. Szukamy Ciebie! Niestety ten trend w Polsce nie jest jeszcze widoczny. 

To, co obecnie robimy w kwestii plastiku - dajemy drugie życie materiałom recyklingowanym. Zlecamy produkcję akcesoriów z rPETa (przetworzona butelka PET). Dzięki temu likwidujemy plastik przerabiając go na nowy użyteczny produkt. W krótce znajdziesz w naszej ofercie takie produkty i będziesz mógł dać „drugie życie” plastikowi;-)

Co Ty możesz zrobić? Segreguj nasze opakowania do właściwego pojemnika na śmieci. Usuń resztki kremu, oddziel opakowania od zakrętki i wrzuć do śmietnika z oznaczeniem „Plastik”. W ten sposób pomagasz nam zamykać proces odzysku materiałów.

Recyklingowane etykiety:

Nasze etykiety są świadomie papierowe, w 100% wykonane z papieru recyklingowanego, posiadającego certyfikat Blue Angel i ISEGA , z klejem na bazie wody, przyjazne dla środowiska. Jeśli je zamoczysz - będą mokre. Wysychają jednak i pozostają na swoim miejscu. Staraj się mieć to na uwadze i unikaj wody.

Świadome pakowanie Twoich produktów do wysyłki:

Przygotowując kosmetyki do wysyłki nie używamy folii bąbelkowej ani żadnych innych plastikowych elementów. Paczka, którą od nas otrzymasz będzie zapakowana w tekturowe pudełko, papier recyklingowany, sznurek lniany. Ty też staraj się ponownie wykorzystywać zasoby. Jak? Do paczki dołączamy ulotkę a w niej kilka rekomendacji jak być eco-świadomym konsumentem;-)

Jak zabezpieczamy nasze kosmetyki (naturalne, przyjazne i bezpieczne konserwanty):

Nasze kosmetyki przygotowujemy z użyciem wody destylowanej lub hydrolatów roślinnych. Taki rodzaj kosmetyku wymaga konserwacji aby był bezpieczny dla zdrowia. W naszych produktach używamy naturalnego układu konserwującego, który jest akceptowany przez organizację EcoCert. Są to 3 organiczne kwasy: dehydrooctowy, sorbowy, benzoesowy oraz alkohol benzylowy.

Okres ważności kosmetyku:

  • 1 rok od momentu wyprodukowania
  • 4 miesiące od momentu kiedy otworzysz opakowanie (kosmetyki z wodą) lub 6 miesięcy (kosmetyki bez wody)

Gdzie produkujemy nasze kosmetyki:

Współpracujemy z Jagiellońskim Centrum Innowacji w Krakowie. Tworzymy nasze kosmetyki ręcznie (bez linii produkcyjnej) i osobiście (nie zlecamy produkcji). Wytwarzamy je w laboratorium w Life Science Park w Krakowie. Jest to miejsce stwarzające warunki do zgodnej z wymogami prawa produkcji.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku:

Wszystkie nasze produkty posiadają badania i dokumentację uprawniające do sprzedaży na terenie U.E. Posiadamy wpis w bazie CPNP (Cosmetic Products Notification Portal E.U).