Serum do twarzy - silnie skoncentrowany kosmetyk
Jego główną zaletą jest zwiększanie działania kremu do twarzy. Bez niego pielęgnacja wydaje się być niekompletna. To silnie skoncentrowany kosmetyk, który jest zasługą Francuzów.
Co warto o nim wiedzieć?
Postanowiłyśmy uporządkować trochę temat i odpowiedzieć w tym wpisie na kilka powtarzających się pytań:
- Czy wysokie stężenie składników aktywnych gwarantuje jego skuteczność?
- Jak używać serum do twarzy?
- Czy można zastępować nim inne kosmetyki?
Serum jest specyficznym kosmetykiem o bardzo wysokiej zawartości składnika aktywnego.
W zależności jaki jest to składnik, serum przeznaczone jest do „zaopiekowania” konkretnego tematu, np. wygładzanie, regeneracja, wyrównywanie kolorytu cery, dotlenianie etc. To od użytego głównego składnika (czy też składników) zależy: sposób działania serum, miejsce stosowania, jego konsystencja. Serum to koktail silnie skoncentrowanych substancji biologicznie czynnych, dlatego zawsze zalecane jest stosowanie niewielkiej ilości tego produktu. Zwykle 2-3 krople wystarczają, by rozprowadzić preparat na twarzy i szyi. Silne skoncentrowanie składników wpływa również na konsystencję serum, która jest zazwyczaj lżejsza, a zasięg i skuteczność działania większa niż innych preparatów pielęgnacyjnych.
O czym należy pamietać przed nałożeniem serum?
Ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy, oczyszczenie (zmycie makijażu), w razie potrzeby użycie peelingu czy maski; następnie tonizowanie cery tonikiem lub hydrolatem. Na tak przygotowaną twarz nakładamy kilka kropel serum (im mniej tym lepiej;)) Precyzyjne dozowanie ułatwia pipeta, zwracajmy uwagę kupując produkt, żeby był w buteleczce z ciemnego szkła z pipetą do dozowania.
Jak stosować serum?
Serum to bardzo silny koncentrat, trzeba stopniowo przyzwyczajać do niego cerę. Stosujmy zatem serum okresowo, zazwyczaj zaleca się aplikowanie przez 1 miesiąc następnie warto zrobić przerwę kilku tygodniową (np. 2 tygodnie) i ponownie przeprowadzić kurację.
Czy na serum należy nakładać krem?
Zdecydowanie tak. Serum wspomaga i uzupełnia działanie kremu do twarzy. Dzięki nałożeniu warstwy kremu na serum, zostaje ono zabezpieczone dodatkową warstwą kosmetyku, co zwiększa jego siłę działania. Zapewniamy w ten sposób kompleksową pielęgnację cery.
Jakie są rodzaje serum do twarzy?
Formułę inaczej konsystencję serum, dobierajmy w zależności od rodzaju cery jaką mamy i jej potrzeb. Możemy wyróżnić sera: wodne, żelowe, olejowe czy w formie emulsji. Ze względu na zawartość składnika aktywnego i jego działanie, wyróżniamy sera: ujędrniające, nawilżające, witaminowe, przeciwzmarszczkowe, wygładzające czy normalizujące do cery problematycznej. Serum ujędrniające pobudza komórki do odnowy, poprawia napięcie skóry; twarz wygląda jędrniej i młodziej. Jeśli Twoja twarz wykazuje oznaki przesuszenia, warto zastosować działające intensywniej niż krem, serum nawilżające. Serum witaminowe natomiast odbudowuje, nawilża i zmiękcza. Jeśli Twoja cera jest blada, ziemista to serum pozwoli Ci odzyskać świeżość i blask;-) Serum przeciwzmarszczkowe to silna koncentracja antyoksydantów i składników pobudzających skórę do odnowy. Serum wygładzające wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia, ujędrnia. Wiedząc, jakiej pielęgnacji potrzebuje Twoja skóra, łatwo dopasujesz odpowiednie serum do jej potrzeb. Serum to kosmetyk, który przy niewielkiej ilości, może przynieść oczekiwane rezultaty. Będzie to możliwe jeśli właście dobierzemy go do naszej cery, jej potrzeb, właściwie rozpoznamy problem, który mamy do rozwiązania.
Jakie jest serum do twarzy HelloECO?
Lekkie w konsystencji a jednocześnie bogate w działaniu, nawilżające. Nasze serum to kosmetyk beztłuszczowy, którego bazą jest ekologiczny hydrolat z róży geranium.
Jak działa?
- oczyszcza cerę bez efektu łuszczenia skóry, zmniejsza ilość zaskórników
- wyrównuje koloryt (przebarwienia posłoneczne)
- poprawia kondycję skóry naczynkowej
Co znajdziesz w składzie naszego serum do twarzy?
Bazą naszego serum jest hydrolat z róży geranium, otrzymywany przez destylację parą wodną. Ma on silne działanie nawilżające i zmiękczające, łagodzi podrażnienia i pomaga cerze naczynkowej (rozszerzone i popękane naczynka, rumień). Serum zawiera także kwas glukonolakton (kwas PHA pozyskiwany w procesie fermentacji ziaren kukurydzy), który nawilża, przyspiesza regenerację komórek i poprawia kondycję skóry naczyniowej. Kwasy PHA to nowa generacja kwasów hydroksylowych. Posiadają cechy charakterystyczne dla kwasów AHA (mlekowy, migdałowy), jednak działają delikatniej. Nie powodują zaczerwienienia, łuszczenia, czy pieczenia. Ich główną rolą jest nawilżanie. Finalnym składnikiem serum jest stabilna forma witaminy C (kwasu L-askorbinowego), która nie ulega degradacji w kosmetykach zawierających wodę. Dodatek witaminy C ma za zadanie zmniejszyć przebarwienia i plamy skórne.