Theme Option

Theme
Custome Color 1
Custome Color 2
Box-Layout
Background Pattern

Custome background also available in admin.

Background color
Menu Sticky
Zimowa regeneracja dłoni
Zimowa regeneracja dłoni

Zaczynamy zauważać przesuszenie, pękanie, łuszczenie i zaczerwienienia.

Nie dziwi nas więc, że w okolicach zimy robi się w naszym sklepie online coraz większe zainteresowanie naturalnymi kremami do rąk.

Dzisiaj chcemy zwrócić Waszą uwagę zwłaszcza na skuteczną regenerację dłoni w tym chłodnym i trudnym czasie. W naturalnej pielęgnacji ważna jest jakość surowców, z których powstaje kosmetyk.

Stąd olej awokado, który jest bazą naszego regeneracyjnego kremu do rąk  musi być tłoczony na zimno, nie rafinowany, tak, żeby wszystkie cenne składniki miały szansę zadziałać na naszą skórę.

Dlaczego właśnie olej awokado stał się głównym składnikiem naszego super regeneracyjnego kremu do rąk?

Jest to olej, który najefektywniej ze wszystkich regeneruje skórę. Reguluje ponadto, funkcjonowanie płaszcza hydrolipidowego - dzięki niemu skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Nawilża ją i zabezpiecza ją przed transepidermalną ucieczką wody z naskórka (TEWL), dzięki czemu skóra pozostaje nawilżona na dłużej. Olej awokado wspomaga gojenie po drobnych urazach, takich jak otarcia oraz pomaga łagodzić podrażnienia.

Skąd bierze się olej awokado?;-)

Pozyskiwany jest z miąższu owocu awokado. Podstawowe sposoby są dwa - można albo tłoczyć go na zimno z wysuszonej miazgi, albo poprzez macerowanie jej w wodzie. Miąższ zawiera aż 23 gramy tłuszczu w 100 gramach - choć wydaje się, że to dużo, więc źle, to nie do końca prawda. Głównie są to bowiem jednonienasycone kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, stearynowy). Oprócz tego, awokado zawiera także witaminy: A, E, C, PP i B2 oraz miedź, skwalen, potas, żelazo.

Olej awokado a pielęgnacja

Olej dostarcza skórze kwasów tłuszczowych, stanowiących część składową błon komórkowych. Dzięki zachodzącym w skórze procesom, dochodzi do redystrybucji kwasów tłuszczowych pomiędzy składnikami błon biologicznych a substancjami dostarczonymi z olejem. Zatem zawarte w oleju kwasy, wypełniają obszary, gdzie naturalna bariera lipidowa ulega zniszczeniu. Proces ten ma szczególne znaczenie w przypadku wysokonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy. Deficyt tego kwasu powodowany jest wolnorodnikowymi procesami utleniania. Stanowi częstą przyczynę zakłóceń w funkcjonowaniu błon biologicznych jako barier chroniących komórkę m.in. przed nadmierną utratą wody.

Źródło: https://biotechnologia.pl/kosmetologia/awokado-nie-tylko-smakuje-ale-rowniez-upieksza,12851